http://images.socialpano.com/

İstanbul Valiliğinde valimiz Vasıf ŞAHİN ve STK temsilcileri ile değerlendirme toplantısı yapıldı

İstanbul valimiz Sn. Vasıf Şahin’in daveti ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile valilik makamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

İstanbul valimiz Sn. Vasıf Şahin’in daveti ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile valilik makamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Değerlendirme toplantısına AKDAV başkanı Ahmet ÇAMURLUOĞLU’nun yanı sıra, Aziz Mahmut Hüdai Vakfı, İnsan Ve Medeniyet Hareketi, Araştırma Kültür Vakfı, Ensar Vakfı, Akabe Vakfı, Önder, Hayrat Vakfı, Türgev, Medeniyet Vakfı ve Birlik Vakfı kurumları başkan ve onursal başkan düzeyinde katıldılar.

İstanbul’da ve Anadolu’nun farklı coğrafyalarında faaliyet gösteren vakıflarımızın yaptıkları çalışmalar hakkında kısa ve özlü bilgilendirmeler yapıldı. Samimi bir ortamda yapılan bu bilgilendirmede Valimiz Vasıf ŞAHİN’in vakıfların yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğine şahit olduk.  Vali Bey bu dönemde toplumun nabzını tutan ve insanımızın geleceği için hayırlı faaliyetlerde bulunan vakıflarımızın birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeleri gerektiğini, birbirlerine destek olmalarını ve eksik yanlarını tamamlayan, güçlü yanlarına omuz veren kuruluşlar olmamız gerektiğine vurgu yaptı. Toplum yararına yapılacak hayırlı her çalışmanın yanında ve destekçisi olacağını vurgulayan ŞAHİN, bilgilendirme ve değerlendirme toplantılarının belli aralıklarla yapılması gerektiğinin altını çizdi. Bu anlamda kendilerinin üzerine düşeni yapacaklarını dile getirdi.

 

Türkiye’de yaşanan sıcak gelişmeler, özelde İstanbul’da yaşanan intihar saldırısı ve sonrasında yaşanan gelişmeler ile bunun topluma yansımaları, çözüm süreci sonrası bölgede yaşananlar, İstanbul’da mukim bölge insanının yaşanan olaylara karşı tutumu, komşumuz Suriye’de kardeş Suriye halkının yaşadığı mağduriyetler ve İstanbul’a gelen Suriyeli mültecilerin durumu, valiliğe ve STK’lara düşen sorumluluklar ve gençlik çalışmaları değerlendirilen konular oldu.

Vali Bey’in sıcak ev sahipliğinde gerçekleşen verimli toplantıdan sonra, belli aralıklarda toplanma temennisi ile ortak birlikte çekilen fotoğrafla toplantı nihayete erdi.                          

 

 


Paylaş :