http://images.socialpano.com/

İSTANBUL’UN ŞEHİRLERİ/BİLAD-I SELASE

Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekli ‘İstanbul’un Şehirleri/Bilad-ı Selase’ Akdav bünyesinde hayata geçirilen bir projedir

T.C.Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenmekte olan ‘İstanbul’un Şehirleri/Bilad-ı Selase’ projesi Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı tarafından hayata geçirilmiştir. Proje bünyesinde, İstanbul ilinde bulunan liselerde öğrenim gören 20 genç ile Galata(Beyoğlu), Üsküdar ve Eyüp’ten oluşan Bilad-ı Selase(Üç Belde) üzerine kitap ve makale okumaları yaparak, Üç Belde’yi gezmeleri, gezi süresince yapılacak olan çekimlerden 4 kısa film yapılacak ve yayınlanacaktır. Proje şubat ayında uygulamaya konulacak ve 6 ay sürecektir.

Projenin genel amacı; gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkan sağlamak, gençler arasında ortak bir amaç etrafında birlikte çalışmanın ve hoşgörünün teşvik edilmesine katkı sağlamaktır.

Projenin özel amacı ise; İstanbul ilinde bulunan liselerde öğrenim gören öğrencilerin beceri ve yaratıcılıklarının geliştirilmesini sağlamaktır. Öğrencilerin becerilerini geliştirirken, gerekli olan bilgi ve kültüre sahip olmalarının sağlanması hedeflenmektedir. 


Paylaş :