http://images.socialpano.com/

İDLİP' TE KATLEDİLEN KARDEŞLERİMİZ İÇİN FATİH CAMİİ'NDE GIYABİ CENAZE NAMAZI KILINDI...

AKDAV İDLİP'te şehit düşen kardeşlerimiz için Fatih Camii'nde gıyabi cenaze namazı organize etti. Vakfımızın başkanı sayın AHMET ÇAMURLUOĞLU programda basın açıklaması yaptı.

''Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Allah onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.'' İbrahim 42

Altı yıldır Suriye'de işlenen, bir milyona yakın insanın ölümüne yol açan, insanlıkdışı katliamlar maalesef devam ediyor. Karanlık batı ruhunun icadı kimyasal silahlar önceki gün İDLİB'te çoğu çocuk onlarca insana ölüm kustu. Bu katliamda Rusya, Abd, İran başta olmak üzere emperyalist Batı, katil Esed'in suç ortaklarıdır.

Aç gözlü emperyalist işgalciler, insanlık düşmanı muhterisler,hainler,katiller... İnsanlarımız ve şehirlerimiz sizin kirli ellerinizle perişan oldu.

 

Bütün evlerimizi yaktınız.

Dedeleriniz Endülüs'te soykırım yaptı ve siz Haçlı artıkları, Saraybosna'da soykırıma yeltendiniz, Beyrut'u vurdunuz, Kahire'yi yaraladınız, Kudüs'ü esir edip, Gazze'yi hapishaneye çevirdiniz. Şam'ı Basra'yı harab ettiniz Haleb'i yıktınız, İdlib'i yaktınız. İslam medeniyetinin tüm şehirlerini, tüm değerlerini,camilerini, köprülerini,tarih kokan tüm yapılarını yaktınız, yıktınız, işgal ettiniz.

İki yüz yıldır, etimizi koparır gibi, şehirlerimizi tarihin kalbinden kopardınız. O kadim şehirlerde yaşattığımız insanlığı, huzuru, mutluluğu, kardeşliği, medeniyeti vurdunuz, talan ettiniz. bölgemizde yıllardır akan kanın, gözyaşının ve fitne ateşinin müsebbiplerinden büyük şeytan Amerika şimdi kurtarucu melek algısı oluşturarak bir kaç bombalama ile fitnenin başı olmaktan, yüzbinlerce şehidin ve milyonlarca mültecinin ahından kurtulamaz.

      

Canımıza tak etti artık!

Umudunu sadece Allah'a bağlayan mazlum coğrafyalar için: Ey birleşememiş milletler, ne zaman birleşip aynı safta duracaksınız, ne zaman '' Yarabbi halkı zalim olan şu beldeden bizi çıkar, katından bize bir yardımcı gönder diyen zayıf düşmüş erkekler, kadınlar ve çocuklar içn umut olacaksınız.

Suriye üzerinden kendi emellerini gerçekleştirmek isteyen ve bunun için Esed iktidarına ekonomik ve askeri yardımlarını devam ettirenleri lanetliyoruz. Hukuku olmayan bir savaş yaşanıyor ve maalesef savaşları insanlara karşı kin ve intikam duygusu ile dolu sönmüş vicdanlar yönetiyor. Dünyanın uyuyan vicdanı da bir türlü hareket geçmiyor. Vicdanlarının sesine sağır olan dünyaya, birleşip aynı safta safta duramamış sözüm ona İslam devletlerine inat, yaşanan yıkımlar,akan gözyaşları ve kan, şehid edilen yüzbinler, hicret eden milyonlar bizi mahsun etsede, Allah'tan ümit kesmeden Suriye halkının özgürlük mücadelesinin yanında olmaya, şehitlerine şahitlik ederek selamlamaya ve gücümüz nispetince yardıma devam edecek, gözlerimizin içine baka baka kardeşlerimizi katletmelerine sessiz kalmayacağız.

Artık bizi Endülüs'süz, Halep'siz, Şam'sız, Hama'sız, Musul'suz, Kudüs'süz bırakıp coğrafyamızı yakma,yıkma girişimlerinize seyirci olamadık, olmayacağız. Kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza uzanan o kirli elleri ''Ki bilir belki yarın, belki yarından da yakın'' elbette hesabını verecektir.

Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur!

Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabı sorulacaktır. Yeryüzünde hürriyetin ve adaletin hakim olması için çabalarımız, ümidimiz,gayretlerimiz ve mücadelemiz artarak devam edecek. Yeryüzünün bütün mağdur, mazlum vemustazaflarına kol kanat germeye, kucak açmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar ümitle ve azimle gayret edeceğiz.

      

Üzüleceğiz, kalbimiz taşlaşmasın diye ağlayacağız ama gevşemeyeceğiz, asla ve asla yeis'e, ümitsizliğe kapılmayacak, pes etmeyeceğiz!

Ve siz katiller yenilip cehenneme sürüleceksiniz!

Tüm dostlarımıza ilan ediyor, tüm düşmanlarıza da öfke ile duyuruyoruz.

Unutmayacağız, ahdimizdir;

EMPERYALİST KATİLLERLE HESAPLAŞACAĞIZ!!!!

''VE MEKERU VE MEKERALLAH, VALLAHU HAYRUL MAKİRİN:''


Paylaş :