http://images.socialpano.com/
ÖMER LEKESİZ

Diğer Yazıları:

CHP’NİN BAŞKANLIĞI REDDETME DELİLLERİ DELİLE MUHTAÇTIR

22.11.2016
Aklı olan herkesin fehmedebileceği basit bir gerçekliktir: Çoğu durumda delilin sağlamlığı, o delili getirenin sağlamlığına eşittir. 
 
Diğer bir söyleyişle, bir konuda delil getiren, sahtekârlığı, yalancılığı, hilekârlığı, düzenbazlığı... nedeniyle kamu nezdinde delil getirmeye ehil görülmüyorsa, onun getirdiği bir delil de muteber bir delil olarak değerlendirilmez.
 
Başkanlık sistemine geçilmesiyle ilgili karar yetkisine sahip bulunanların görüşmeleri sürerken, haliyle konuya mahsus tartışmalar da yoğun olarak sürüyor. 
 
Teklif henüz şekillenmediği için, herkes aslında potansiyel bir durumu tartışıyor ki bu da gerekli. Çünkü başkanlık sisteminin faydalarını, zararlarını kılı kırka yararak delillendirme gayreti, muhtemel yarar ve zararlarının somutlaşmasını beraberinde getiriyor. 
 
İlginç olan bu tartışmalarda (olumlu veya olumsuz manada) doğru delillerin en çoğuna sahip bulunması gereken ana muhalefet partisi CHP'nin açıktan açığa nal topluyor olmasıdır. 
 
Şundan ki: 

Devamı için tıklayın =>http://www.yenisafak.com/yazarlar/omerlekesiz/chpnin-baskanligi-reddetme-delilleri-delile-muhtactir-2034304


Paylaş :

Yorumlar