http://images.socialpano.com/
ABDURRAHMAN DİLİPAK

Diğer Yazıları:

AB Mİ ÖNCE GİDECEK, ABD Mİ?

30.11.2016
Hep söylüyorum: Bu kriz kapitalizmin krizidir..
 
Tamam dolar yükseliyor, ama bu ABD ekonomisinin iyiye gittiği anlamına gelmiyor.. Bir defa bu işin teorisi çöktü. ABD’li milyarder finans spekülatörü George Soros, ekonomide yeni teoriler üretme evresine geçildiğini savunarak eski ekonomik hipotezlerin çöktüğünü savundu.
 
Türkiye’deki dolar krizini biliyorsunuz. Bu tür krizler eskiden vurdu mu uzun süre ayağa kalkamazdık. Şimdi çıkış yolları arıyoruz ve bir çıkış yolu buluyoruz. Kısa vadede bu durum bize bir bedel ödetse de, orta vadede bunun faturası dolara, ABD’ye çıkıyor.. Bu sıkıntılar olmasa, bu işler bu kadar sıcak bir gündem oluşturmayacak.. Şimdi “petro dolar” ve uluslararası ticarette kullanılacak para birimi konusu yeniden gündeme gelecek..
 
Dolar’ın derdi dünyayı geriyor.. Dolar Amerikan emperyalizminin hisse senedi gibi bir şey.. Büyülü bir kağıt parçası.. Karşılığı yok. Tam bir “üçkağıt” ile karşı karşıya dünya..
 
Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin (PVV), Mart 2017 seçimlerini kazanması durumunda AB’den ayrılacaklarını ve ülkedeki cami ve İslam okullarını kapatacağını açıklamıştı.
 
Devamı için tıklayınız=> http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/ab-mi-once-gidecek-abd-mi-17366.html

Paylaş :

Yorumlar