http://images.socialpano.com/
ABDÜLKADİR SELVİ

Diğer Yazıları:

ERDOĞAN: BALKON KONUŞMASI BİNALİ BEY'İN HAKKI

15.04.2017
10 Nisan 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden bir gün önce Konya’daydık.
Bir gün sonra halk tarafından cumhurbaşkanı seçilecek olan Erdoğan’la konuşmuştuk. Dün, 16 Nisan referandumu öncesinde son şehir mitinginin yapıldığı Konya’daydık. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la konuştuk. Konya’nın ayrı bir özelliği de eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi olmasıydı.
Erdoğan: Balkon konuşması Binali Bey’in hakkı
CUMHURBAŞKANI’YLA SORU-CEVAP
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Konya’da eski Başbakan Ahmet Davutoğlu karşıladı. Kılıçarslan Meydanı’ndaki mitingde kürsüye önce Davutoğlu çıktı. Davutoğlu, mesajını Mevlânâ’nın sözleriyle verdi; “17 Nisan sabahı şunu diyeceğiz: Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni şeyler söylemek lazım. Yeni Türkiye’yi kurmak lazım”.Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kürsüye çıkmadan önce konuştuk... Milliyet’ten Serpil Çevikcan, Sabah’tan Okan Müderrisoğlu ve Burhanettin Duran’la birlikte.
 
Öncelikle bir gözlemimi paylaşmak istiyorum. Morali yerindeydi. “10 Ağustos’tan önce de Konya’da birlikteydik” deyince, uzun bir “Evet” çekerek karşılık verdi. Erdoğan’a ilk olarak referandum sonucuna ilişkin tahmini sorduk. Soruyla karşılık verdi.“Anketleri siz yazıyorsunuz, sizin tahmininiz ne?” diye sordu. Ortalama yüzde 55 artı evet çıkacağı yönündeydi. Bize tek tek sordu, “Asıl sizin vereceğiniz oran önemli” dememize rağmen kendisi bir oran vermedi. Bize, verdiğiniz oran az ya da çok demedi. Ama evet çıkacağından emin bir havası vardı.
 
Devamı için tıklayınız...

Paylaş :

Yorumlar