http://images.socialpano.com/
HİLAL KAPLAN

Diğer Yazıları:

248 KEZ EVET

14.04.2017
Doğum nedeniyle verdiğim mecburi araya, bir Evet'lik istisna yapmak istedim.
Görebildiğim kadarıyla CHP, burun kırıp bacak ısırarak başladığı referandum yolculuğunu, halka 'it' deyip, denize dökme tehditleri savurarak bitiriyor. İlginç bir kampanya stratejisi doğrusu. Kılıçdaroğlu'nun aylarca 'tek adam rejimi geliyor' deyip, iki haftadır 'yeni sistemde çift başlılık sorunu olacak' demesi kadar acıklı nerdeyse. Ancak çarşaflı kadın videosu çektikleri kadının çarşaflı, Venezüella videosu çektikleri insanların Venezüellalı çıkmaması ve bunu Venezüella Büyükelçiliği'nin yalanlamak zorunda kalması kadar komik değil elbette. Yalana ve tehdide sığınmadan kötülenemeyecek bir sistem değişikliği yaptığımız için EVET!
15 Temmuz gecesini, Şehitler Köprüsü'nde, eşimle birlikte karnımdaki oğlumla geçirmek nasip olmuştu. Çok şükür oğlum FETÖ'cülerin yönetmediği bir ülkeye doğdu ama ülke olarak hâlen 'yine darbe olur mu?' korkusuyla yaşıyorsak, FETÖ'cüler hâlâ alçakça 'hesaplaşacağız' mesajları verebilecek cür'eti gösterebiliyorsa ve üstelik FETÖ'cülüğü tasdikli isimler son anda sosyal medya baskısıyla içerde tutulup, ismi o kadar bilinmeyen yüzlercesi ise son bir haftada serbest bırakılıyorsa, bu devlet mekanizmasının baştan elden geçirilmesi gerektiği aşikârdır. Bunu FETÖ'cülerle ağız birliği içinde 'kontrollü darbe' nakaratına sığınanların, darbe gecesi halkı ezen tankların kaçması için kendisine yol verdiği demagogların yapamayacağı açıktır. O yüzden EVET!
ABD, bir gün İran'a, bir gün Kuzey Kore'ye, bir gün Suriye'ye savaş ilan ediyor. Rusya, NATO sınırına; ABD ise Obama döneminden bu yana Rus sınırına askerî yığınak yapıyor. Yine ABD, ilk kez Esed'in bir hava üssünü, o da göstermelik olduğu anlaşılan şekilde vurdu. Yani Akdeniz ve Ortadoğu'da suların ısındığı aşikâr. Çevremizde ya Yunanistan gibi batan ve kendisini örtük Alman işgaline açan ülkeler ya da Irak ve Suriye gibi bitirilmiş devletler var. Hülasa geliyorlar, gelmekte olanı ayakta karşılamamız için EVET!
Alman Devlet Televizyonu ARD, New York Times, İsviçre gazetesi Blick ve daha nicesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hatrına Türkçe öğrenip, takipçilerini Hayır'a çağırdığı için EVET!
 
Devamı için tıklayınız...

Paylaş :

Yorumlar