http://images.socialpano.com/
NECİP CENGİL

Diğer Yazıları:

REFERANDUM

19.04.2017
Referandum neticesi belli oldu ama bu sonucu sindirmekte zorlananların hesapları bitmiş değil…
 
Ne yapmak istiyorlar?
 
Gezi olayları benzeri bir zincir oluşturmak istiyorlar…Olayları, birbirine ilintileyerek okuduğumda; birilerinin, dini değerleri önemseyen insanlardan da destek aradıkları için, onları cezbedeceklerini düşündükleri kimi yolları denediklerini ve deneyecekleri izlenimini edindim.Hatta yaşananları ve yazılanları okuduğumda; birileri bunu “salavat zinciri” gibi, benzeri halkalar oluşturarak gündeme getiriyor… Ve eğer bu zinciri kurmayı başarırlarsa, bu zincirden; şehirlerde, aynı anda boşalan, bir zincir oluşturmak niyetinde görünüyorlar.
 
YSK’nın, referandum sırasında ortaya çıkan sorunları çözmek için aldığı kararları öne sürerek, ülkeyi bir olaylar zinciri içine çekmek isteyenleri iyi değerlendirmek gerekir. Mesele referandumu iptal ettirmek filan değil, bir iç savaş hayalleri var. Başarabilirlerse, oluşturacakları bazı can kaybı ve buna bağlı yürek yangınlarını, kendi emelleri için kullanacaklar. SOROS benzeri kaynakları kullanarak, paralı provokatörleri piyasaya salıp, onları “kolaylaştırıcı” olarak kullanacaklar.
 
Sünni-Alevi veya diğer mezhep kamplaşmalarına sokamadıkları ülkemizin daha da güçlenmesini istemedikleri ortada! İslâm ülkeleri arasında; dünyada söz sahibi bir ülkenin veya onu destekleyecek başka ülkelerin oluşmaması için, her yolu deneyecek, her oyunu oynayacaklar.
 
Devamı için tıklayınız...

Paylaş :

Yorumlar