0 212 534 13 78 bilgi@akdav.org

Kardeşliğe Bir El Uzat

Biz Kimiz?
Kardeşliğe Bir El Uzat projesi, İstanbul’da eğitim gören gençlerin 2018’den bu yana Anadolu’daki köy okulları önceliğinde sürdürdüğü, ilköğretim ve ortaokul çağındaki çocuklarla kardeşlik bağı kurmayı amaçladığı iyilik hareketidir. 

Amacımız Nedir?

Nitelikli iyiliğin şifasına inanarak çıktığımız yolda, yeryüzünde “hep birlikte” var olmanın bilincini diri tutmayı, temel maksat edindik. Her dönem, sosyal açıdan ihtiyaç düzeyini göz önünde bulundurarak belirlediğimiz bir köy okuluna ulaşmayı hedefliyoruz. 

Hedeflenen okul özelinde planlanan hediyeleri ve maddi yardımları gönüllülerle birlikte tedarik ediyor, bölgenin ihtiyacına yönelik ek faaliyetleri organize ediyoruz. Bu minvalde, ekonomik dengesizlik sebebiyle fırsat eşitliğinden mahrum kalan çocuklara destek olmayı ve onların yüreklerine dokunabilmeyi hedefliyor, keyifle hatırlayacaklarını umduğumuz anılar bırakmaya gayret ediyoruz.

Ayrıca, bu ziyaretler sayesinde ülkemizin farklı yörelerinden insanları buluşturarak kültürel etkileşime katkı sunuyor, gençler olarak yeni ufuklar ediniyoruz.

Neler Yapıyoruz? 

Hedeflenen bölgenin ihtiyacına göre;

* Mont, atkı, bere gibi kışlık kıyafet yardımı,

* Çanta ve kırtasiye malzemeleri,

* Kütüphane,

* Tohum & fidan, 

* Hijyen seti,

* Bilim seti desteği sağlıyoruz.

Toprağın insan fıtratı ile bağının farkındayız.
Bu yüzden çocuklarımızla, isimlerine özel hazırlanan saksılarda fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Filizlenmesini umduğumuz kardeşliğimize niyet ederek tohuma can suyunu birlikte veriyoruz. Çocuklarla güzel anılar biriktirebilmek için eğlence/oyun organize ediyor, keyifli vakit geçirmeleri için gayret ediyoruz. 

Ayrıca, bağışçılarımızın bizlere ilettiği uygun gıdaları/hediyeleri, aynı zamanda gönüllülerimizin tarafımıza ulaştırdığı mesaj ve mektupları öğrenci kardeşlerimize iletiyor, bağların uzun vadede diri kalması için mektup kardeşliğine teşvik ediyoruz.

Nasıl destek olabilirim?

1- Sosyal medya hesaplarımızı takip edip duyurularımızı çevrene ulaştırarak bize destek olabilirsin.

2- Hediyelerin tedarik ve hazırlanma süreçleri için yaptığımız duyuruları takip ederek bilfiil sürece dahil olabilirsin.

3- Kumbaralarımızdan edinip bağış toplama sürecine destek olabilirsin.

4- Kütüphanenizdeki kitap ve dergilerden ihtiyaç fazlası olanları bize iletebilirsin.

5- Geniş katılımlı ziyaretlere uygun olan bölgeler belirlendiğinde, duyurularda belirttiğimiz şartları sağlayarak sen de bizimle gelebilirsin.

6- Bildiğiniz-duyduğunuz bir ihtiyaç sahibi KÖY OKULU varsa mail adresimizden bize bildirebilirsin.

7- Harika bir fikrin, alanınla sunacağın bir katkın mı var? Mail yoluyla detayları dosyalayarak bize iletebilirsin.

8- İyiliği sürdürmenin ve iyilik adabının bilincinde bir genç olarak asıl maksadımızı diri tutmamız için bize destek olabilirsin.