0 212 534 13 78 bilgi@akdav.org

Sanal Mecmua

Biz kimiz?

Üniversite döneminde yolları kesişmiş bir grup genciz.

Sanal Mecmua ne zaman kuruldu?

Fikri altyapısı 2019 senesinde atılan Sanal Mecmua resmi olarak Mart 2020 tarihinde yayın hayatına başladı.

Amacımız ne?

Başta üniversiteli gençler olmak üzere kendisini ifade etmek isteyen herkesin, gerekli şartları sağladığı takdirde kendisini ifade edebildiği paylaşım platformuyuz.

Düşünce başlığı nedir?

Düşünce başlığı, insanlığın anlam dünyasını zenginleştiren düşüncelerin, olayların ve olguların tanıtıldığı aynı zamanda yazılanlar üzerinden okuyucuların kendi içerisinde oluşturacakları bir muhasebeyi hedeflemektedir. “Var olmayı” var olmak dışından çıkarıp aktif hale getirerek, zamana ve mekana bir söz bırakmayı amaçlamaktadır.

Farkında mısın? başlığı nedir?

Farkında mısın? başlığı altında ki gayemiz bazen bilinç uyandırmak, bazen uzakta olanı göstermek, bazen ise bakıp görülmeyene ışık tutmaya çalışmaktır.

Yeryüzü başlığı nedir?

Yeryüzü başlığı altında yurtiçi veya yurtdışında insana, kültüre ve medeniyete dair olanı anlatmaya, sizleri farklı coğrafyalara götürmeye çalışıyoruz.

Kültür Sanat başlığı nedir?

Tiyatrodan sinemaya, resimden müziğe, mimariden edebiyata düşüncenin eyleme dönüştüğü her alanda söylenecek sözümüz var.

İstanbul başlığı nedir?

Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan; İstanbul’un tarihini, kültürünü, mimarisini, semtlerini, sokaklarını ve bu kente ait tüm güzellikleri sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Yazı gönderirken nelere dikkat etmelisiniz?

– Yazılarınız Word belgesi şeklinde, Times New Roman yazı karakteriyle ve 1000 kelime civarında olmalıdır.

– Düşünce, Kültür-Sanat, Farkında Mısın, Yeryüzü ve İstanbul başlıkları ile alakalı olan yazıları sitemizde yayınlıyoruz.

– Bu başlıklara uygun yazdığınız yazılarınızı, paylaşılmasını istediğiniz resimlerle birlikte info@sanalmecmua.com mail hesabımıza atabilirsiniz.

– Gönderdiğiniz içeriği editör arkadaşlarımız inceledikten sonra uygun görüldüğü takdirde sitemizde yayınlıyoruz.

– Yazıların içeriğinden yazar sorumludur.